Jdi na obsah Jdi na menu
 


Volby do Evropského parlamentu

16. 5. 2009

(příspěvek je převzatý z informačního oběžníku Hnutí pro život)

 Obrazek5.–6. června budou probíhat volby do Evropského parlamentu. Nemá smysl si zastírat, že Evropská unie není příliš demokratický subjekt, ani že několik českých poslanců z téměř sedmi set může mít svým hlasováním v EU nějaký výraznější vliv. Přesto ale poslanci mají nepominutelný kulturní vliv a pokud by se do EP dostalo alespoň několik poslanců, kteří by otevřeně bojovali proti současné agresivně prosazované kultuře smrti, mohou vykonat mnoho. Půjdete-li k volbám, nabízíme vám náš názor.   ČSSD

Strana je dnes jasně ideologicky vyhraněná a vědomě provádí kulturní revoluci – opět  chce budovat bez Boha ráj na zemi. Krom výjimek velmi aktivně podporuje zabíjení dětí

před narozením, degraduje manželství, vynutila si legalizaci homosexuálních sňatků, je připravena zavést pro nemocné eutanazii. Uplácí voliče tím, co vybere na daních a vysokými daněmi zároveň neumožňuje dostat se z pasti sociální sítě státu. Pokud budete stranu volit, lze očekávat jednoznačné posílení kultury smrti.

Kontakt: Lidový dům, Hybernská 7, 110 00 Praha 1, eu.info@cssd.cz

Kandidáti: Jiří Havel, Richard Falbr, Libor Rouček, Pavel Ploc, Zuzana Brzobohatá – na jednotlivé kandidáty nebyly zveřejněny přímé e-maily.


ODS

Strana není hodnotově vyhraněná. Je spíše stranou liberálně socialistickou – stát má poskytovat svobodu jako službu. Přesto ODS více zdůrazňuje lidskou odpovědnost a tím i důstojnost člověka. Pokusila se rozšířit dostupnost potratů, k eutanazii má ale spíše negativní postoj. Je velmi problematické doporučit volbu této strany jako takové. Pokud byste chtěli dát některému kandidátu preferenční hlas, doporučujeme se napřed pečlivě

seznámit s jeho postoji.

Kontakt: ODS, Jánský vršek 13, 118 00 Praha 1, hk@ods.cz

Kandidáti: Jan Zahradil (jan@zahradil.eu), Evžen Tošenovský, Oldřich Vlasák (info@vlasak.net), Milan Cabrnoch (milan@cabrnoch.cz), Ivo Strejček (ep.ji@tiscali.cz), Miroslav Ouzký (miroslav.ouzky-assistant@europarl.europa.eu)


KDU-ČSL

Strana sice nese název „křesťanská“, ale v praxi křesťanské hodnoty aktivně nehájí – nevyužívá zákonodárskou moc, neiniciuje sama změny legislativy, není patrný kulturní vliv – pasivně čeká a pak hlasuje pro menší zla. Kulturu života prezentuje jako čistě křesťanskou a tedy menšinovou politiku, zejména se nesnaží při jejím (ne)prosazování nalézt spojence vycházející z přirozených hodnot. Za jejího aktivního souhlasu ve vládě došlo k pokusu o rozšíření potratů a tento aktivní souhlas strany je stále v platnosti. Má své zásluhy na vyjednání kompromisních řešení (např. odmítavé stanovisko k eutanazii

v navrhovaných změnách trestního zákoníku) a je-li oslovena, vyjadřuje se k tématům jasně. Je však zcela pasivní a snaha o změnu kultury naší země patrná není, naopak etická témata vytlačuje na okraj svého zájmu. Někteří její politici jsou naopak velmi vstřícní, jejich vliv na oficiální politiku strany však patrný není. Je velmi problematické doporučit volbu této strany jako takové. Na otázky kandidátům se pozitivně vyjádřili Zuzana Roithová (iniciovala například protest proti rušení církevních sňatků), Jan Březina a Ondřej Benešík. Pokud byste chtěli některého z těchto kandidátů volit, doporučujeme mu dát preferenční hlas.

Kontakt: Palác Charitas, Karlovo náměstí 5, 128 01 Praha 2, info@kdu.cz

Kandidáti: Zuzana Roithová (zuzana.roithova@europarl.europa.eu), Jan Březina (brezina@janbrezina.cz), Ondřej Benešík (ondrej.benesik@centrum.cz), Marie Jílková (info@mariejilkova.cz)


Strana zelených

Strana prosazuje aktivní socialistickou politiku, jejímž cílem je ráj na zemi (v jejich případě ale ráj bez lidí). Jejich agenda je oproti jiným stranám otevřeně hodnotová – proti rodině, podpora adopcí homosexuály, zasahování státní moci a kontroly do rodin a  omezení rodičovských práv (např. formou postihu za trestání dětí), pro potraty a pro eutanazii. Část zelených je pro legalizaci drog. Pokud budete stranu volit, lze v EP očekávat posílení pozic kultury smrti.

Kontakt: SZ, Ostrovní 7, 110 00 Praha 1, info@zeleni.cz

Kandidáti: Jan Dusík, Kateřina Jaques, Přemysl Rabas, Jiřina Šiklová – na jednotlivé kandidáty nebyly zveřejněny přímé e-maily.


Koruna česká

Strana prosazuje aktivně hodnotovou politiku, realistickým, i když ne pasivním přístupem v dalších oblastech. Na dotazy odpověděla stručně a jednoznačně pozitivně. Nepropadá

lacinému vlastenectví, ani se nevyhraňuje negativisticky a nepropůjčuje se k antisemitismu, jak to pro malé strany bývá typické. Ve srovnání se zbytkem politické scény se zdá být zajímavou alternativou.

Kontakt: KČ, Senovážné náměstí 24, 110 00 Praha 1, koruna.ceska@volny.cz

Kandidáti: Václav Srb (monarchist@seznam.cz), Petr Krátký (p.kratky@email.cz)

 

Strany liberální - pravicové nebo levicové

Tyto strany nemají vyjasněnou hodnotovou politiku, kandidáti až na výjimky zastávají průměrné názory společnosti, tedy většinou propotratovou agendu. Pokud byste chtěli tyto strany volit, doporučujeme se napřed pečlivě seznámit s jejich postoji. U většiny z nich lze očekávat posílení kultury smrti.

Kontakty: Politika 21 – Jana Bobošíková (bobosikova@politika21.cz), Evropští demokraté – Lukáš Macek (lukas.macek@snked.cz), Evropská demokratická strana – Jana Hybášková (team@eds2009.cz), Svobodní občané – Jiří T. Payne (payne@svobodni.cz)


KSČM

Strana je věrnou pokračovatelkou KSČ, která už se pokusila ráj na zemi budovat a lidstvo osvobodit. Ovocem bylo krom utrpení zavraždění mnoha desítek miliónů lidí na celém světě.


Mgr. Radim Ucháč

(autor je prezidentem Hnutí pro život ČR)


Zdroj: http://prolife.cz/download/obeznik/obeznik-2009_02.pdf   (upraveno)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář